Cięcie laserowe profili

Obróbka laserowa znajduje coraz szersze zastosowanie w przemyśle, dzięki bardzo obszernym możliwością wykonywania cięcia. Przede wszystkim obróbkę laserową charakteryzuje bezkontaktowość oraz możliwość pełnej automatyzacji, co istotnie skraca ostateczny czas wykonania gotowego wyrobu z półproduktu. Poprzez cięcie laserowe rozumiany jest proces, w którym energia wiązki promieniowania ciągłego lub impulsywnego precyzyjnie wycina określony kształt. Ogromną zaletą jest bardzo duża dokładność cięcia laserowego. Promień lasera można odpowiednio ustawić i zastosować wybraną metodę cięcia, co zwiększa ilość materiałów na jakich laser może pracować. Cięcie laserowe prowadzi się na trzy sposoby:

-metodą spalania,
-metodą sublimacji,
-metodą stapiania.

Metoda jest wybierana uwzględniając parametry materiału, na którym lasem ma wykonać cięcie oraz na oczekiwany rezultat.

Profile – cięcie laserowe gwarancją dokładnością

Cięcie laserowe profili charakteryzuje się bardzo dużą precyzją i wysoką jakością wykonania. Profile znajdują szerokie zastosowanie, między innymi w:

  • przemyśle meblarskim,
  • budowie maszyn i urządzeń,
  • ślusarstwie usługowym
  • przyrządach fitness,
  • sprzęt używany na siłowni,regałach sklepowych.

Cięcie laserowe profili to przede wszystkim gotowy produkt wykonany z półfabrykatów z ogromną precyzją. Techniki laserowe otwierają przed producentami i nabywcami nowe możliwości. Wycinane kształty mogą być bardzo skomplikowane i nie cierpi na tym jakość wykonania. Odchyłka dolna oraz górna jest minimalna, a co za tym idzie – tolerancja wymiarów jest bardzo niska. Profile wykonane są bardzo starannie z minimalną tolerancją błędu, co znacząco ogranicza egzemplarze wykonane wadliwie i skierowane do utylizacji. Należy również wspomnieć, że cięcie laserowe to przede wszystkim oszczędność czasu. Zabieg laserem jest przeprowadzany bardzo sprawnie, nie jest czasochłonny i nie wymaga ingerencji człowieka. Wykonywanie wymyślnych kształtów profili pozwala na znalezienie nowego rynku zbytu oraz odnalezienia luki rynkowej. Popyt na profile ciągle wzrasta, a dzięki technice laserowej, które pozwala na bardzo elastyczne wykonywanie kształtów i nie zabiera dużo czasu, z łatwością można sprostać zapotrzebowaniu rynkowemu. Profile wykonane przy pomocy obróbki laserowej (cięcia) są bardzo pożądane na rynku ze względu na swoje właściwości oraz jakość i staranność wykonania. W dzisiejszych czasach panuje rynek klienta i szeroko rozumiane Customer Relationship Managment (CRM). Klienci chcą towary najwyższej jakości, a takimi bez wątpienia są profile wykonane przy pomocy techniki cięcia laserowego.